15 نکته‌ی ساده‌ برای شاد بودن

توصیه ۱

شادی را در اولویت قرار دهید. اگر شادی در صدر لیست شما نباشد, مشکلات  تقدم خواهند داشت. اگر چیزهای دیگری اولویت داشته باشند رسیدن به احساس خوب برای شما نا ممکن است .

نکته ۲

برنامه‌ریزی کنید که شاد باشید. آن‌هایی که نمی‌توانند برنامه‌ریزی کنند, برنامه‌ریزی می‌کنند که شکست بخورند. درست مانند هر حوزه زندگی دیگری, پی‌گیری موفق شادی مستلزم برنامه‌ریزی است.

نکته ۳

اهداف شاد را تعیین کنید. در ادامه, برنامه‌ریزی نیازمند هدف‌گذاری موثر است. فراموش نکنید که اهداف تان هوشمند (خاص, قابل‌اندازه‌گیری, دست‌یافتنی, مرتبط و بموقع) باشند.

نکته ۴

کارهایی را انجام دهید که شما را خوشحال می‌کند. اگرچه این به نظر واضح می‌آید, بسیاری از افراد فراموش می‌کنند که کارهایی را انجام دهند که از آن لذت می‌برند. و هر چه بیشتر می‌توانید انجام دهید.

نکته ۵

وظایفی را که از آن راضی خواهید بود قرار دهید. همچنین لذت و لذت بخش مهمی از شادی نیز هست. بنابراین مطمئن شوید که زمانی که در حال برنامه‌ریزی وظایف و فعالیت‌هایی هستید که ممکن است سرگرم‌کننده باشند، اما از آن‌ها یک حس موفقیت به دست خواهید آورد.

نکته ۶

بازی کن و خوش بگذره. زندگی را خیلی جدی نگیرید. اگرچه همه ما مسئولیت‌هایی داریم، هیچ دلیلی وجود ندارد که چرا ما نمی‌توانیم به شکل سرزنده به زندگی خود نزدیک شویم. در واقع، آن‌هایی که اینکار را می‌کنند بدون شک شادتر خواهند بود.

نکته 7

نقاط قوت تان را مشخص کنید. از تمرکز روی نقاط ضعف دوری کنید . بدانید که نقاط قوت تان باید واقعاً شاد باشند تا در زندگی موفق شوید.

نکته ۸

از نقاط قوت خود استفاده کنید. و ترمکز اصلی شما روی نقاط قوت و برتری تان باشد تا چند سال پیش روانشناسان به افراد توصیه می کردند که نقاط ضعف خود را برطرف کنید در حال حاضر توصیه اصلی این است که نقاط قوت خود را روز به روز ارتقا دهید.

نکته ۹

کنجکاو باشید که هر روز به دنبال این باشید که از دل موقعیت های مختلف زندگی برای خود شادی بشازید و با دید و نگرش  جدید به زندگی و داشتن لذت نگاه کنید.

نکته10

ممنون و ممنون باشید. همه ما انتخاب‌های زیادی در زندگی داریم که یکی از آن‌ها تمرکز بر تمام چیزهایی است که ما داریم (که ممکن است تعدادشان زیاد باشد) شکی نیست که سپاسگزاری و قدردانی شانس شما را برای تجربه شادی افزایش خواهد داد.

نکته ۱۱

یاد بگیرید که دوست داشته باشید. دوست داشتن خود  و دوست داشتن دیگران جز کلیدهای  شادی است.

توصیه ۱۲

زمان و انرژی خود را صرف روابط کلیدی خود کنید. افراد شاد زمان بیشتری صرف کار و در روابط خود می‌کنند.

نکته 13

مطمئن شوید که خواب کافی دارید و استراحت کنید.

نکته ۱4

کنترل آنچه که می‌توانید کنترل کنید را کنترل کنید. آنچه را که نمی‌توانید کنترل کنید، بپذیرید. و یاد بگیرید که به اندازه کافی عاقل باشید تا تفاوت را بدانید.

نکته 15

در حال حاضر زندگی کن. نویسنده، هنری

میلر یک‌بار گفت: “هر لحظه برای او یک لحظه طلایی است که این توانایی را دارد که آن را چنین تشخیص دهد” تنها لحظه‌ای که در آن می‌توانیم واقعاً خوشحال باشیم، لحظه حال است. تنها لحظه‌ای که ما شاهد آن هستیم، لحظه حال است. پس حالا شاد باشید! چون اگر الان نه، پس کی؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *