بیست راه برای تقویت اعتماد به نفس

داشتن اعتماد به نفس لازمه یک زندگی پویا و فعال است .بدون اعتماد به نفس ،خود را شکست خورده می یابید و هیچ موفقیتی در انتظارتان نیست .

داشتن اعتماد به نفس به هیچ وجه ارثی و ژنتیک نیست بلکه در اثر محیط اطراف و حس خودباوری است که اعتماد به نفس رشد پیدا می کند و یا سرکوب می شود. اعتماد به نفس اساس موفقیت ها و پیروزی های بزرگ است.

عدم توانایی یا نداشتن شرایط مناسب  مانع پیشرفت نیست ،مانع واقعی نداشتن اعتماد به نفس است.

هیچوقت دیر نیست با رعایت نکاتی ساده می توانید حس اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

1 –قبول کنید که موقعیت فعلی شما ، خواسته خودتان است تقصیر را به گردن دیگری نیندازید.اگر موقعیت خود را دوست ندارید بهتر است خودتان را تغییر دهید.

۲ – به گونه ای عمل کنید که دوست دارید. فکر کنید همان اعتماد به نفسی را که می خواهید، به دست آورده اید و تا به واقعیت پیوستن آن،همواره این تصویر ذهنی را داشته باشید . طبق قانون راز،به راستی که این تصاویر ذهنی ، می توانند نمود واقعی داشته باشند.در ذهن خود را فردی با اعتماد به نفس تصور کنید و در واقعیت بدانگونه عمل کنید.

۳- در هر شرایطی خوش بین باشید و از منفی بافی دوری کنید به دنبال یافتن نقاط مثبت باشید.

4- تحت هیچ شرایطی از تلاش دست برندارید و از ادامه کار خسته نشوید به معنای واقعی توقف ناپذیر باشید.تلاش موفقیت در پی خواهد داشت و با موفقیت ،اعتماد به نفس تان تقویت می شود.

5 – تردید داشتن به خود، به تنهایی از تمام نیروهای بیرونی ، سرکوب کننده تر است. نیروهای درونی خویش را با تردید نابود نکنید.

6 – از همین لحظه تصمیم بگیرید در خود تغییر ایجاد کنید مسئولیت کارهایتان را بپذیرید و قربانی شدن را فراموش کنید.

7 -با فکر کردن درباره آینده،امروزتان را خراب نکنید .آینده را از امروز بسازید .

8- ابتدا بدانید دقیقا چه می خواهید و سپس با تمام نیرو برای دستیابی به هدف تلاش کنید .داشتن هدف در زندگی اعتماد به نفس را بالا می برد.

9– همه انسان ها بیش از آنچه فکر می کنند هوش و خلاقیت دارند سعی کنید بیشتر از استعدادهایتان استفاده کنید.

10 –  اگر از شکست بهراسید هرگز کاری را شروع نمی کنید و اعتماد به نفستان سرکوب می شود .برای موفقیت تلاش کنید و فکر شکست را از سرتان بیرون کنید.

بقیه موارد را در قسمت بعد خواهید خواند .

11- به آنچه که می خواهید باشید فکر کنید .همه انسان ها به چیزی تبدیل می شوند که به آن فکر می کنند.مطمئنا نمی خواهید فردی شکست خورده و افسرده باشید.

12- لازم نیست فرد دیگری باشید ، فقط کافیست از کسی که قبلا بوده اید کمی بهتر باشید همین شروع کوچک تغییرات بزرگی را در روحیه و اعتماد به نفستان به وجود خواهد آورد.

13- وقتی برای اولین بار کسی را می بینید محکم با او دست دهید و در چشمانش نگاه کنید.بگذارید همه بدانند که فردی با اعتماد به نفس بالا در کنارشان ایستاده است . اعتماد به نفس بالا را با تمام وجود حس کنید تا دیگران هم متوجه احساس شما شوند.

14 – اعتماد به نفس داشته باشید ،هر کاری را که فرد دیگری انجام داده قطعا شما هم می توانید انجام دهید فقط کافیست خود را باور کنید هیچ مانعی وجود ندارد که شما نتوانید از میان بردارید.کافیست بخواهید و تلاش کنید.

15- بدانید هیچکس بهتر از شما نیست فقط برخی از افراد در موارد خاصی آموزش بهتری دیده اند و مهارت های بیشتری کسب کرده اند.برای هدفی که دارید اگر می توانید آموزش های لازم راببینید اینکار اعتماد به نفس را دوچندان می کند.

16 – از ذهن خود بیشتر استفاده کنید ، ذهن عضوی است که با کارکردن زیاد خسته نمی شود و شادابتر می شود. با این کار ،خلاقیت و نو آوری شکوفا می شود و فرد خلاق همیشه معتمد به نفس تر است.

17 – بهترین راه پرورش اعتماد به نفس اینست که شجاعانه عمل کنید و شجاعانه فکر کنید ابتدا فکر کنید ، تصمیم بگیرید و سپس عمل کنید.از شکست نترسید .

18 – تنها با داشتن امید و آرزو موفق نخواهید شد. افراد عادی امید و آرزو دارند و افراد دارای اعتماد به نفس،هدف و برنامه دارند.

19 – محدودیت ها را کنار بگذارید .شما هیچ محدودیتی در توانایی و انجام امور ندارید همه چیز ساخته ذهن شماست.

20- گذشته ، گذشته است .آینده در اختیار کسانی است که خواستار آن هستند . از همین امروز تصمیم بگیرید هر چه را در زندگی آرزو دارید به دست بیاورید.

امیدواریم با عمل به این راه ها ، حس اعتماد به نفس را در خود تقویت کنید و هر روز شاهد موفقیت و پیشرفت در زندگی باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *